YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Adayların gözü YKS sonuç tarihinde!

Geçtiğimiz günlerde erişime açılan tercih kılavuzu sayesinde tercihler öncesi bilgi edinen öğrenciler, YKS den aldıkları puana göre tercihlerini yapacak. ÖSYM tarafından açıklanacak YKS sonuçları için belirlenen tarih 28 Temmuz olarak açıklanmıştı. YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? ÖSYM nin güncellenen sınav takvimine göre YKS sınav sonuçları 28 Temmuz dan açıklanacak. ÖSYM’nin, YKS sonuçlarını öğlen saatlerine kadar erişime açması bekleniyor. […]

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Adayların gözü YKS sonuç tarihinde!
26 Temmuz 2020 - 13:32

Geçtiğimiz günlerde erişime açılan tercih kılavuzu sayesinde tercihler öncesi bilgi edinen öğrenciler, YKS den aldıkları puana göre tercihlerini yapacak. ÖSYM tarafından açıklanacak YKS sonuçları için belirlenen tarih 28 Temmuz olarak açıklanmıştı.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM nin güncellenen sınav takvimine göre YKS sınav sonuçları 28 Temmuz dan açıklanacak. ÖSYM'nin, YKS sonuçlarını öğlen saatlerine kadar erişime açması bekleniyor.

SINAV SONUÇLARI NASIL DUYURULACAK?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS sonuçları 28 Temmuz tarihinde erişime açılacak. YKS tercihleri ise 6 Ağustos tarihinde başlayacak ve 14 Ağustos tarihinde son bulacak.

YKS BARAJ PUANI DEĞİŞTİ Mİ?

Bu yılla sınırlı kalmak şartıyla baraj puanı TYT'de 150, AYT ve YDT de ise 170 olarak belirlendi. Üniversite adayları, TYT sınavından en az 150 puan alarak iki yıllık üniversite tercihinde bulunabilecek. Öğrencilerin, AYT ve YDT sınavları sonucunda tercih yapabilmek için ise en az 170 puan almaları gerekecek.