Turkcell GranFondo İstanbul için geri sayım başladı

Turkcell GranFondo İstanbul yol bisiklet yarışı, 30 Mayıs Pazar günü yapılacak Sosyal mesafe kurallarına uygun, sağlık önlemleri artırılmış olarak gerçekleşecek yarışta, 15 ülkeden yaklaşık 1.000 bisikletsever pedal çevirecek

13 Mayıs 2021 - 11:45
Turkcell, Türk bisikletine yeni bir heyecan getirecek Turkcell GranFondo Serisi'ni İstanbul'da başlatıyor.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, 2021 Turkcell GranFondo Yol Bisiklet Yarışı Serisi, 30 Mayıs'ta İstanbul'daki yarışla start verecek.

Beykoz Belediyesi'nin desteğiyle Beykoz'un şehir, doğa, deniz dolu atmosferinde gerçekleştirilecek Turkcell GranFondo İstanbul'da, 15 ülkeden 1.000 bisikletsever pedal çevirecek.

40 ve 80 kilometrelik kısa ve uzun parkurdan oluşan yarış, aynı zamanda İstanbul'da düzenlenecek ilk GranFondo bisiklet yarışı olacak. Yerli ve yabancı sporcuları ağırlayacak yarışın startı Beykoz Belediyesi'nin önündeki Expo Alanı'ndan verilecek. Yoros Kalesi, Yuşa Tepesi, Kaynarca ve Polonezköy'den geçecek bisikletçiler, finişi yine Expo Alanı'nda yapacak. Etap tırmanma eğimiyle de dikkati çeken Turkcell GranFondo İstanbul'da, her kategoride kadın ve erkek birinciler belli olacak.


- "Turkcell GranFondo İstanbul ile bisikletseverleri bir araya getireceğiz"


Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar, Turkcell GranFondo Serisi'nin ilk yarışı için çok heyecanlı olduklarını ve Turkcell GranFondo İstanbul ile bisikletseverleri bir araya getireceklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Pandemiyle mücadeleye devam ettiğimiz bir dönemden geçiyoruz. Bu süreci aşmamız için gerekli olan kısıtlamalar hareket etmemize engel olmamalı diye düşünüyoruz. Biliyoruz ki sporun motive edici ve birleştirici gücüne çok ihtiyacımız var. Bu nedenle herkesi spor yapmaya teşvik etmeyi sürdüreceğiz. Turkcell GranFondo İstanbul da bunlardan biri. Tabii ki hem hareket edeceğiz hem spor yapacağız hem de bunları sosyal mesafemize dikkat ederek gerçekleştireceğiz. Bu sebeple 1.000 kişilik sınırlı katılımla bu heyecanı yaşayacağız. Önümüzdeki dönemde de farklı şehirlerde bisikleti sporseverlerle buluşturup hareketi teşvik etmeye devam edeceğiz."

Verilen bilgiye göre, geçen yıl Turkcell'in iletişim sponsorluğunda Bursa'da düzenlenen GranFondo Bursa yarışında olduğu gibi Turkcell GranFondo İstanbul'da da "Hareket Et" vurgusu yapılacak.

Sosyal mesafe kurallarına uygun, sağlık önemleri artırılmış olarak düzenlenecek mücadelenin sembolik start'ında sporcular maskeleriyle yer alacak.