TOBB ve İstanbul Sanayi Odası Başkanının eleştirilerine Ertekin'den: "Şaşkınlıkla izliyoruz!"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan'nın eleştirilerine ses iktidardan değil, Erciyes Anadolu Holding CEO'su Dr. Alpaslan Baki Ertekin'den geldi: "Şaşkınlıkla izliyoruz!"

TOBB ve İstanbul Sanayi Odası Başkanının eleştirilerine Ertekin'den: "Şaşkınlıkla izliyoruz!"
18 Aralık 2021 - 23:25
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonomide ki belirsizliğe ve kötü gidişata vurgu yaparak;"Piyasalarda yaşanan çalkantı ve döviz kurlarının geldiği seviye bir çok firmamızı endişelendiriyor ve olumsuz etkiliyor. Piyasaların ivedilikle istikrara kavuşmasını sağlayacak acil önlemler alınmasını ve öngörülebilirliğin temin edilmesini bekliyoruz," dedi.

Yine aynı gün Merkez Bankasının kuru baskılamak için döviz satışı, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan tarafından eleştirilmişti. Bahçıvan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;"Dün faiz indirimine giden Merkez Bankası’nın, bugün elindeki kıymetli döviz kaynaklarını piyasaya sürmesini şaşkınlıkla izliyoruz," ifadelerini kullanmıştı.

AK Parti MKYK Üyesi, Gazeteci, Yazar. AK Parti 24, 25, 26. Dönem Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ise köüt gidişata ve toplumda ki gerginliğe vurgu yaparak;

"Yüksek kurdan daha tehlikelisi, belirsizlik. Piyasada mal ve hizmet fiyatlaması yapılamıyor. Bedelini ödediğim kış lastiklerinin siparişini iki kez iptal ettiler. Kırılan balkon camını değiştiremiyorum, 2 ay sonraya gün veriyorlar. Sosyal gerginlik derinleşiyor. Aman dikkat," ifadelerini kullandı.Bugün bu eleştirilere ses Kayseri'den geldi. Erciyes Anadolu Holding CEO'su Dr. Alpaslan Baki Ertekin ise eleştiri yapan iş adamlarını eleştirien bir açıklama yaptı;

"Kapısı her zaman iş insanlarına açık sayın cumhurbaşkanımıza bu çıkışları yapanları “genel kabul görmüş nezaket kurallarına hızla dönmeye”, “daha öngörülebilir olmaya” davet ediyor ve sorumlu koltuklarda oturanların medya üzerinden hükümete mesaj vermesini 'şaşkınlıkla izliyoruz'" dedi.