Sırbistan'da 'korku filmleri' festivalde seyirciyle buluştu

Sırbistan'ın Niş kenti yakınlarındaki Doljevac'taki eski mezbahada, korku filmleri gösterime girdi."Slaughter Festival" isimli...

Sırbistan'da 'korku filmleri' festivalde seyirciyle buluştu
01 Temmuz 2022 - 23:20
Sırbistan'ın Niş kenti yakınlarındaki Doljevac'taki eski mezbahada, korku filmleri gösterime girdi.

"Slaughter Festival" isimli uluslararası korku filmleri festivali, 1952'de Doljevac'ta kurulan ve artık kullanılmayan bir mezbahada ziyarete açıldı.

20 uzun metrajlı film, belgesel ve kısa filmlerin gösterileceği eski mezbahanın duvarlarına korku motifleri çizilirken, alandaki tabut da ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

Festivalin sanat yönetmeni Dejan Ognjanovic, yaptığı açıklamada, "Bu, Sırbistan'da yalnızca uzun metrajlı korku filmlerine adanmış ilk festival. Bu filmleri bu festivalde görmezseniz internetten aramaya çalışsanız bile bulmakta zorlanacaksınız. Bazıları çok yeni. Filmler, Hindistan, Çin, Yunanistan, Avusturya, Kanada ve İngiltere'den geliyor ve kısa Sırp korku filmleri de var." ifadesini kullandı.

​​​​​​​Ziyaretçilerin filmlerin gösterimi için "ideal yer" olarak adlandırdığı alanda, metal müzik konserleri düzenleneceği, girişlerin ücretsiz olduğu ve en iyi filmin sahibinin “Altın Balyoz” ödülünü kazanacağı belirtildi.