Ordu'da heyelan nedeniyle tahliye edilen evlerin yıkımına başlandı

Ordu'nun Ünye ilçesinde heyelan nedeniyle tahliye edilen 14 evden çok yüksek riskli olan ikisinin yıkımına başlandı.İnkur Mahallesi Kabadayı...

Ordu'da heyelan nedeniyle tahliye edilen evlerin yıkımına başlandı
10 Şubat 2022 - 17:20
Ordu'nun Ünye ilçesinde heyelan nedeniyle tahliye edilen 14 evden çok yüksek riskli olan ikisinin yıkımına başlandı.

İnkur Mahallesi Kabadayı Küme Evleri mevkisinde, 1 Şubat'ta yağmur ve kar sonucu meydana gelen heyelanın ardından tahliye edilen yapılarda AFAD Koordinasyonunda teknik inceleme gerçekleştirildi.

İncelemelerin ardından tahliye edilen 14 evden çok yüksek riskli olan ikisinin yıkımına başlandı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Kemal Mehel ve Orhan Gürel ile heyelan bölgesi ve yıkım alanında incelemede bulundu.

Tavlı, gazetecilere, bölgede yapılan teknik çalışmalar neticesinde 14 haneden 13'ünün risk altında olduğunun tespit edildiğini belirterek, "Bu binalardan ikisinde, çok tehlikeli durum arz etmesi sebebiyle AFAD koordinasyonunda Büyükşehir ve ilçe belediyesi olarak yıkım çalışmalarına başladık." dedi.

Tavlı, heyelandan etkilenen vatandaşlara maddi destek sağlandığını da dile getirerek, şunları kaydetti:

"İl Afet Müdürlüğü üzerinden buradaki vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamamaları için hane başına 22 bin lira kira yardımının sağlanması için işlemler başlatılmıştır. Yine İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız üzerinden hane başına hemşerilerimize 3 bin 500 lira yardım yapılarak acil ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanmıştır. Ayrıca heyelandan etkilenen vatandaşlarımızın sıcak yuvalarına kavuşması için Valiliğimiz tarafından bölgede oluşturulacak alanda yeni konut yapımı çalışmalarına da başlandı."