Mutluluğu bulduğu yerde oğluna şifa arıyor

ağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı'nda dünyaevine giren 30 yaşındaki Yeliz Yeşilyurttan, şimdi de aynı merkezde otizmli...

26 Temmuz 2021 - 12:45
ağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı'nda dünyaevine giren 30 yaşındaki Yeliz Yeşilyurttan, şimdi de aynı merkezde otizmli oğlu için şifa arıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ilçede yaşayan Yeşilyurttan, 7 yıl önce Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı'nda düzenlenen toplu düğün şöleninde kıyılan nikahla evlendi.

Mutlu bir evliliği bulunan Yeşilyurttan'ın yıllar sonra Engin ismini verdiği oğlu dünyaya geldi. 2 yaşına geldiğinde sağlık kontrollerini yapan doktorlar Engin'e otizm teşhisi koydu. Çocuklarının otizmli olmasına şaşıran ve büyük üzüntü duyan aile, oğulları için çare arayama başladı.

Yeşilyurttan, engellilere her türlü eğitimin verildiği Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı'nda otizme yönelik de hizmetin sunulduğunu öğrendi.

Yeşilyurttan, dünya evine girdiği Engelliler Sarayı'na yıllar sonra çocuğu için gidip yetkililerle görüştü. 3,5 yaşındaki Engin, burada dil ve duyu terapisi almaya başladı. Çocuğunun konuşamadığını ve sıkıntısını söyleyemediğini belirten Yeşilyurttan, "Otizm hastası oğlumu tedavi olması için buraya getirdim. Konuşamıyor ve kendisini ifade edemiyor. İyileşerek konuşmasını ve bana anne demesini çok istiyorum. Ben burada düzenlenen toplu nikah töreninde evlenmiştim. İlk mutluluğumu burada yaşadım. İnşallah ikinci mutluluğu da burada yaşarım." ifadelerini kullandı.

Yeşilyurttan, kendilerine verdiği destekten dolayı da Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'ya teşekkür etti.