Kayseri'den kısa haberler 7 nisan

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin sağlık alanında önemli projeleri hayata geçirdiği bildirildi. Açıklamada görüşlerine yer verilen Başkan Büyükkılıç, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" felsefesiyle sağlık alanında özveri ile çalıştıklarını belirtti.

Kayseri'den kısa haberler 7 nisan
07 Nisan 2022 - 17:05
Kayseri Büyükşehir Belediyesinin sağlık alanında önemli projeleri hayata geçirdiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediye, 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası dolayısıyla kente kazandırılan sağlık hizmetleri ve yürütülen projelere ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Belediye hayırsever işbirliği ile engelli vatandaşlara hizmet veren Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde hizmete açıldı.

Tıbben umudun kesildiği hastaların hayatlarının son evrelerini daha iyi şartlarda geçirmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen Kanser Hastalarına Tedavi Sonrası Bakım Merkezi'nin inşaatı tamamlandı, iç tefrişatını ise hayırsever bir iş insanı üstlendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Başkan Büyükkılıç, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" felsefesiyle sağlık alanında özveri ile çalıştıklarını belirtti.

KAYSERİ MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA'DA

Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir'i ziyaret etti.

Odadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Varol ziyaretlerinde Kayseri'nin savunma sanayi potansiyeli ve Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi'nin sempozyum tecrübesini anlattı.

Varol, 13-16 Ekim tarihlerinde düzenlenecek "Savunma Sanayi Sempozyumu ve Sergisi" ile ilgili bilgi verdi.
 

Büyükkılıç, Kariyer Günlerinde öğrencilerle buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kariyer Günleri kapsamında Bünyan Şehit Muzaffer Can Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluşarak tecrübelerini paylaştı.

Okul girişinde çiçeklerle karşılanan Büyükkılıç, öğretmen ve öğrencilerle görüştü.

Büyükkılıç, öğrencilere teknolojiyi doğru kullanmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Sorduğu sorulara doğru cevap veren öğrencilere akıllı saat hediye eden Büyükkılıç, öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Büyükkılıç, Bünyan Kaymakamı Turgut Gülen ve Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ile Naci Baydemir Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni de ziyaret etti.