Kayseri'de kablo hırsızına suç üstü

Kayseri'de son zamanlarda artan hırsızlık olaylarını engellemek için yapılan girişimler sonuç veriyor. Vali Gökmen Çiçek'in hassasiyeti Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin fedakarca çalışmaları sonucu yeni bir hırsızlık olayı, Radyo Vericiler bölgesinde engellendi. Hırsızlık için gelen şahıs suç üstü yakalandı.

Kayseri'de kablo hırsızına suç üstü
12 Temmuz 2022 - 22:14

Kayseri'de son zamanlarda artan hırsızlık olayları Vali Gökmen Çiçek tarafından verilen talimat ile birlikte Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin fedakarca çalışması sonucu düşüş göstermeye başladı.

KABLO HIRSIZINA SUÇ ÜSTÜ

Geçtiğimiz haftalarda Erkilet'te bulunan Radyo vericiler bölgesinde ard arda gerçekleşen hırsızlık olaylarını engellemek için yapılan girişimler sonuç verdi. KAYÜ FM'e ait etrafı tel örgüler ile çevrili alana hırsızlık için giren şahıs suç üstü yakalandı.

Kayseri Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklmada;

İlimizde son dönemlerde yaşanan hırsızlık olaylarının artması sonucu, vatandaşlarımızın huzur ve refahını şiar edinen kolluk kuvvetlerimizin çalışmaları devam etmektedir.

İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlık ekiplerimiz, Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in talimatları doğrultusunda hareket ederek mesai mefhumu gözetmeden çalışmasının karşılığını almaktadır.

Bu doğrultuda; 12.07.2022 günü saat:15.00 sıralarında ilimiz Kocasinan ilçesi, Hıdırellez tepesinde bulunan verici istasyonlarının olduğu yerde Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekiplerimiz ve Erkilet Şehit İlhan Odabaşı Polis Merkezine bağlı ekiplerimizin, Hıdırellez tepesinde gözetleme yaptığı esnada, 1980 doğumlu S.K isimli şahsın vericilerin bulunduğu yere doğru yaya vaziyette geldiği, şahıs takip edildiğinde Kayü FM verici istasyonunun bulunduğu yere girip kablo kestiğinin görülmesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekip ve Erkilet Şehit İlhan Odabaşı Polis Merkezi Amirliğine bağlı ekibimizin koordineli çalışması sonucu şahıs suçüstü yakalanmıştır.

Şüphelinin daha önceden çok sayıda olaya karıştığı tespit edilmiş olup, şüpheli şahsın kestiği kablonun nitelikli kablo olduğu, yaklaşık 7 metre uzunluğunda olan kablonun 100.000 (yüzbin) Tl değerinde olduğu tespit edilmiştir. Şüpheli S.K olay sonrası gözaltına alınarak 13.07.2022 tarihinde mevcutlu olarak Cumhuriyet Başsavcılığında hazır bulundurulacaktır.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için her türlü çalışma kolluk kuvvetlerimizce gece gündüz demeden devam edecektir," ifadeleri kullanıldı.