Kayseri'de çalıntı malzemeler yol kontrolünde yakalandı

Kayseri'de jandarmanın yol kontrolü sırasında çok sayıda çalıntı malzeme ele geçirildi. 1 kişi gözaltına alındı. Yer, Pınarbaşı.

Kayseri'de çalıntı malzemeler yol kontrolünde yakalandı
31 Mart 2022 - 14:30
Kayseri'nin Pınarbaşı içesinde yol kontrolü sırasında şüphe üzerine durdurulan bir araçtan çok sayıda çalıntı malzeme ele geçirildi. 2 faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatılmış oldu.

Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada;

Pınarbaşı İlçe Jandarma Komutanlığınca, 29 Mart 2022 günü saat: 22.15 sıralarında icra
edilen yol kontrol ve arama faaliyetinde sürücülüğünü (M.Y.) isimli şahsın yapmış olduğu 27 XX XXX plakalı araçta şüphe üzerine yapılan kontrolde, çalıntı olduğu değerlendirilen (1) adet televizyon, (1) adet elektrikli süpürge ve (1) adet ağaç kesme makinası ele geçirilmiştir. Çalınan malzemelerin aynı gün Pınarbaşı ilçesi Kırkpınar Mahallesinde ikamet etmekte olan mağdur (S.D.) isimli şahsın evinden çalınan malzemeler ile benzerlik göstermesi nedeniyle, Pınarbaşı Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden şüphelinin ev ve eklentilerinde arama yapılmıştır.

Yapılan arama sonucunda (1) adet tabanca, (196) adet tabancaya ait fişek, (1) adet bıçak, (1) adet matkap ve çok miktarda mutfak malzemesi ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen malzemeler mağdurlar (S.D.) ve (T.A.) isimli şahıslara teslim edilmiş olup, söz konusu olay ile ilgili tespit edilen şüpheliler (H.Y.), (M.Y.) ve (C.Y.) 30 Mart 2022 günü adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır.

Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden (H.Y.) tutuklanmış, (M.Y.) ve (C.Y.) ise adli kontrol kararı verilerek serbest bırakılmış olup, söz konusu olay ile ilgili toplam (2) faili meçhul evden hırsızlık olayı aydınlatılmıştır," denildi.