Karate Milli Takımı, Erzurum'daki 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kampını tamamladı

Erzurum'da 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için kampa giren Karate Milli Takımı, kamp sonrası Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar'ı...

Karate Milli Takımı, Erzurum'daki 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kampını tamamladı
25 Temmuz 2021 - 18:05
Erzurum'da 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için kampa giren Karate Milli Takımı, kamp sonrası Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar'ı ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Başkan Sunar, 2020 Tokyo Olimpiyatlarına Palandöken Belediyesi tesislerinde hazırlanan Karate Milli Takımı ve Karate İl Temsilcisi Ahmet Çelebi ile makamında bir araya geldi.

Karate Milli Takımını Erzurum'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sunar, "Milli gururumuz, değerli kardeşlerimizi ilçemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Bir ayı aşkın süredir belediyemiz tesislerinde olimpiyatlara hazırlanan milli takım ve tüm sporcularımıza yürekten başarı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Karate Milli Takımı Başantrenörü Levent Aydemir ise 21 Haziran'da başladıkları kamp dönemini tamamladıklarını belirtti.

Bugün kampı sonlandırdıklarını aktaran Aydemir, "Erzurum'dan İstanbul'a geçeceğiz. İstanbul'da da 4 günlük kampın ardından 29 Temmuz'da Tokyo'ya uçacağız. Erzurum'a gelmemizdeki amaç hem rakım kampı hem de mevsimsel şartların elverişli olması. Erzurum'da olanak ve imkanlar gayet güzeldi." değerlendirmesinde bulundu.

Sunar ve Karate İl Temsilcisi Çelebi'ye desteklerinden dolayı teşekkür eden Aydemir, kentte karate ve kuvvet çalışmalarını büyük ölçüde bitirdiklerini aktardı.

Türkiye olimpiyat tarihinde en çok alınan yüzdelik kota sayısıyla Tokyo'ya gideceklerini vurgulayan Aydemir, şunları kaydetti:

"Normalde karatede 8 kota oluyor. Biz bunların 7'sini kazandık. Bu da Türkiye olimpiyat tarihinde en çok alınan yüzdelik kota sayısı. İlk defa bir spor dalında dünyada 1 numara olarak gideceğiz. Olimpiyatlarda ülkemizi diğer Avrupa ve dünya şampiyonalarında olduğu gibi en iyi şekilde temsil edeceğiz."

Milli Takım Teknik Direktörü Murat Delihasan ise Erzurum'da kampın verimli geçtiğin belirterek, depoladıkları enerji ile Tokyo'da üstün başarı elde edeceklerini aktardı.