GÜNCELLEME - Malatya'da doktoru ve sağlık çalışanını darbeden zanlı savcılığın itirazı üzerine tekrar yakalandı

BAŞSAVCILIĞIN İTİRAZI VE ZANLININ YENİDEN GÖZALTINA ALINMASI EKLENDİ

14 Kasım 2021 - 21:45
Malatya'da acil servis doktoru ve sağlık çalışanını darbettiği iddiasıyla yakalanan ve serbest bırakılan kişi, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı.

İddiaya göre, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli doktor ile acil servis koordinatörü, tedavi amacıyla hastaneye gelen H.A.İ. tarafından darbedildi.

Gözaltına alınan H.A.İ, emniyete götürüldü.

Adliyeye sevk edilen zanlı, adli kontrol şartıyla salıverildi.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı, şüphelinin serbest kalmasına itiraz etti.

İtiraz üzerine zanlı, Malatya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yeniden gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüphelinin Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne getirildiği öğrenildi.

Zanlının yarın adliyeye sevk edileceği belirtildi.

- İl Sağlık Müdürü ve hastanenin Başhekimi saldırıyı kınadı

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli ve hastanenin Başhekimi Doç. Dr. Serdar Deniz, saldırıyı kınadı.

Prof. Dr. Bentli, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisinde bir kez daha sağlık çalışanlarına şiddet uygulandığı haberini aldıklarını aktararak, şöyle devam etti:

"Bir doktorumuz ve acil servis görevli koordinatörümüz alkollü bir şahıs tarafından darp edildiler. Kendisine yardım edilmeye çalışılırken, yardım eden kişiye şiddet uygulamak, toplumun hiçbir kesiminde makul karşılanamaz. Hastalarımızın sağlığını her şeyden üstün tutan sağlık personeline yapılan alçakça saldırıyı ve şiddet uygulayan herkesi kınıyorum. Sağlık personelimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyor; sağlıkta şiddetin sona ermesini temenni ediyorum."

Doç. Dr. Serdar Deniz ise dün hastanenin acil servisinde alkollü olduğu belirtilen hastaya müdahale sırasında acil servis hekimi ve acil servis koordinatörünün darbedildiği üzücü bir olay yaşandığını belirtti.

Deniz, şunları kaydetti:

"Gece gündüz demeden fedakarca mesleğini icra eden sağlık çalışanlarımızın maruz kaldığı şiddetin her türünün karşısında olacağımızı, şiddetin önlenmesi ve cezasız kalmaması için elimizden geleni yapacağımızı bildirmek istiyorum. Acil servis hekimimize ve acil servis koordinatörümüze geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir daha bu gibi durumların yaşanmamasını temenni ediyorum.

Sağlık çalışanlarının kanayan yarası olan bu ve benzeri tüm çirkin saldırıları şiddetle kınıyorum."