Denizli'de hırsızlık şebekesine yönelik operasyonda 4 kişi gözaltına alındı

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde evden hırsızlık yaptıkları öne sürülen 2 zanlı ile çalıntı eşyaları satmaya çalıştıkları iddia edilen 2 şüpheli...

Denizli'de hırsızlık şebekesine yönelik operasyonda 4 kişi gözaltına alındı
22 Nisan 2021 - 15:00
Denizli'nin Pamukkale ilçesinde evden hırsızlık yaptıkları öne sürülen 2 zanlı ile çalıntı eşyaları satmaya çalıştıkları iddia edilen 2 şüpheli yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir evden demir kapı, motosiklet ve araba koltuğu çalındığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Jandarma ekipleri, hırsızlık şebekesine yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda evden hırsızlık yaptıkları öne sürülen Y.A. (38) ve A.B. (42) ile çalıntı eşyaları satmaya çalıştıkları iddia edilen M.G. (56) ve E.Y (44) yakalandı.

Zanlıların jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

Öte yandan şüphelilerden 35 suç kaydı bulunan Y.A, 23 Eylül 2019'da Sarayköy ilçesindeki iş yerinden yalıtım malzemesi çaldığı iddiasıyla gözaltına alınmış, serbest bırakılmasından 20 dakika sonra akaryakıt istasyonundan motosiklet çaldığı belirlenmişti.

Yakalanan şüpheli Y.A'nın, 10 Haziran 2020'de de çamaşır makinesini içindeki çamaşırlarla çaldığı tespit edilmişti. Bu kez tutuklanan zanlı, dava sürecinde tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmişti.