Bursa'da 15 bin çocuğa 150'şer liralık bayram çeki verilecek

ursa Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi 15 bin çocuğa bayramlık kıyafet almaları 150'şer liralık çek verecek....

09 Temmuz 2021 - 17:15
ursa Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi 15 bin çocuğa bayramlık kıyafet almaları 150'şer liralık çek verecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde ayakkabı ve hazır giyim sektöründeki esnafa yönelik yeni bir destek paketini devreye aldı. Büyükşehir Belediyesinin Kurban Bayramı öncesi hayata geçirdiği proje kapsamında, ihtiyaç sahibi 15 bin çocuğa bayramlık kıyafetleri için 150'şer liralık bayram çeki verilecek ve bu çekler Bursa Ayakkabıcılar Odası ve Bursa Hazır Giyimciler Odasına kayıtlı küçük esnafta geçerli olacak.

Böylelikle hem çocuklar bayramlık kıyafetlerine kavuşacak hem de her iki odaya kayıtlı 1500'ün üstünde küçük esnafın kasasına bayram öncesi toplamda 2 milyon 250 bin lira girmiş olacak. Her iki oda ile yapılan protokol kapsamında yürütülecek projeye katılmak isteyen esnaf, kayıtlı olduğu oda ile temasa geçecek.

Proje kapsamında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BESOB Başkanı Arif Tak, Ayakkabıcılar Odası Başkanı İbrahim Aytekin ve Hazır Giyiciler Odası Başkanı Fikret Öztaş arasında protokol imzalandı.

İmza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, pandemi nedeniyle sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğini, bu süreci en az hasarla atlatabilmek için her zaman esnafa destek olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Daha önce Ramazan Bayramı'nda mahalle bakkallarına yönelik düzenledikleri kampanyanın çok olumlu tepkiler aldığını belirten Aktaş, şunları kaydetti:

"Biz 1 yılı aşkın süredir yardımlarımızı Kart 16 üzerinden yapıyoruz. İstiyoruz ki ihtiyaç sahipleri istedikleri yerlerden ihtiyaçlarını karşılasın, aynı zamanda küçük esnafımız da kazansın. Biz görüntü vermek, poz vermek için değil, gerçekten destek vermek için esnafımızın yanında olduk. Bu projeyi de 15 bin yardım çekiyle başlattık ancak esnafımız projeye sahip çıktığı sürece bu sayıyı artırabiliriz. Bu sıkıntılı süreci el birliğiyle aşacağız. Projenin hem ihtiyaç sahiplerine hem de esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum."

Bursa Ayakkabıcılar Odası Başkanı İbrahim Aytekin ile BESOB Başkanı Arif Tak da destekleri ve projeleri nedeniyle Aktaş'a teşekkür etti.