Aydem Enerji, 10 grup şirketiyle Türkiye'nin En İyi İşverenleri Listesi'nde

Aydem Enerji, Great Place to Work Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne 10 şirketiyle birden girdi.Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aydem...

31 Mart 2022 - 11:30
Aydem Enerji, Great Place to Work Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne 10 şirketiyle birden girdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aydem Enerji, Great Place to Work Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne 10 şirketiyle birden giren ilk grup olmayı başardı.

Geçtiğimiz yıl listede 8 iştirakiyle yer alan Aydem Enerji, böylelikle 2022’de kendi rekorunu da kırdı. Aydem Enerji, 2021 Aralık ayında da çalışanlarının değerlendirmeleri ile 13 grup şirketiyle ‘Harika Bir İş Yeri’ seçilmişti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aydem Enerji İnsan Kaynakları Grup Direktörü Fatih İslamoğlu, Aydem Enerji olarak iki yıl üst üste rekor kırarak Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne girmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Çatı şirketleri Aydem Holding ve bünyesindeki Aydem Yenilenebilir Enerji, Aydem Perakende, Çates, GDZ Enerji Yatırımları, Elsan, Entek, Extranet, Yatağan, Yeni Filo olmak üzere 10 şirketle elde ettikleri başarının gelecek için büyük bir motivasyon sağladığını kaydeden İslamoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Mutlu bir iş yeri sağlamak için insan kaynakları departmanı olarak, ‘Duyarlılık’, ‘Dinamiklik’ ve ‘Hayata Dokunmak’ değerlerimiz üzerine inşa edilen kurum kültürümüzün ışığında, yeni stratejilerimizi tasarlamaya devam ediyoruz. Yapılanmamızı Mükemmeliyet Merkezi kurgusu ile yeni baştan dizayn ettik. Yetenek, Gelişim, Ücret, Yan Haklar başlıklarında iş geliştirme projelerini hayata geçirdik. Organizasyonel Sağlık Endeksi anketi ile belirlediğimiz gelişim alanlarımızın üzerine çalıştık, bu alanlara özel projeler geliştirdik. Bunları yaparken gelecekle ilgili vizyonumuzu da ortaya koyuyoruz. İşe alım sürecimizi yönetirken, iş birimlerini, acil ihtiyaçlarının ötesine bakmaya ve daha büyük bir organizasyonun gelecekte başarılı olması için hangi becerilere sahip olması gerektiğini düşünmeye teşvik ediyoruz. İnsan Kaynakları Planlama Sistemimizi, Performans Yönetim Sistemimizi, Aydem Akademimizi bu bakış açısıyla geliştiriyoruz."