AÖL cevap anahtarı yayınlandı mı? AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?

Çeşitli sebeplerle örgün lise eğitimine devam edemeyen kimseler, Açık Öğretim Sınavı ile ortaokul ve lise diploması alabiliyor. Corona virüsü pandemisi sebebiyle ertelenen ikinci dönem sınavları, bu hafta sonu yapılacak. AÖL SORU KİTAPÇIĞI YAYINLANDI MI? Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı AÖL sınavı için soru kitapçığı ve cevap anahtarı henüz yayınlanmadı. Bakanlığın, hafta içinde AÖL soru kitapçığı ve […]

AÖL cevap anahtarı yayınlandı mı? AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?
26 Temmuz 2020 - 13:32

Çeşitli sebeplerle örgün lise eğitimine devam edemeyen kimseler, Açık Öğretim Sınavı ile ortaokul ve lise diploması alabiliyor. Corona virüsü pandemisi sebebiyle ertelenen ikinci dönem sınavları, bu hafta sonu yapılacak.

AÖL SORU KİTAPÇIĞI YAYINLANDI MI?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı AÖL sınavı için soru kitapçığı ve cevap anahtarı henüz yayınlanmadı. Bakanlığın, hafta içinde AÖL soru kitapçığı ve cevap anahtarını açıklaması bekleniyor.

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, AÖL sınav sonuçlarıyla ilgili bir açıklama yapmadı. AÖL sınav sonuçlarının Ağustos ayında açıklanması bekleniyor.

AÖL DERS GEÇME NOTU KAÇ?

Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle örgün liselerde ders geçme notu 45 ten 50 puana yükseltilmişti. Ancak bu değişiklik AÖL de henüz uygulamaya geçmedi. AÖL ve MAÖL sınavlarında geçerli olan ve günümüzde uygulanmakta olan Açık Lise ders geçme notu 45 puandır.